Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria ruse për gjendjet e emergjencës, njofton se vendi ka pësuar sot humbjen më të madhe që prej fillimit të luftës në Çeçeni.
Dy gjeneralë, njëri prej të cilëvë zëvendës ministër i brendshëm si dhe 12 oficerë policie, kanë humbur jetën kur helikopteri me të cilin udhëtonin, shpërtheu në ajër dhe u rrëzua afër një fshati të Çeçenisë. Të dhënat e para tregojnë se shpërthimi ka gjasa të jetë një atentat i qëllimshëm nga forcat guerrilase çeçene.
XS
SM
MD
LG