Ndërlidhjet

KABUL


Kryesuesi i delegacionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar, që po qëndron për një vizitë katër ditëshe në Kabul, tha se ndihma për rindërtimin e Afganistanit do të jetë sfida më e madhe për organizmin të cilin ai drejton.
Guvernatori i Bankës Qendrore të Afganistanit, Abdul Fitrat, tha para takimit të sotëm me zyrtarët e FMN-së, se çështjet kryesore ku do të fokusohet vëmendja janë buxheti, tregtia dhe bilanci bankar.
XS
SM
MD
LG