Ndërlidhjet

JERUSALEM/BETLEHEM


Pas disa sulmeve nga palestinezë, Qeveria izraelite konsideron një plan të ri për forcimin e sigurisë në Jerusalem dhe në Brezin e Gazës, që parasheh barriera dhe patrollime të përforcuara, por jo edhe ndonjë mur që do të ndante Izraelin dhe rajonet e kontrolluara nga palestinezët, ka thënë ministri izraelit i Sigurisë, Uzi Landau.
Njëherit u raportua se trupat dhe tanket Izarelite ndërhynë shkurtas në një fshat palestinez në Bregun Perëndimor, afër Betlehemit, ku arrestuan disa militantë palestinezë, e gjatë konfrontimeve janë plagosur katër të tjerë.
XS
SM
MD
LG