Ndërlidhjet

TIRANË


Kryeministri i Shqipërisë, Ilir Meta dha dorëheqje pas konflikteve të ashpra e në rritje me liderin e Partisë Socialiste në pushtet, Fatos Nano, të cilin e akuzoi se “ka dashur të mbajë peng qeverinë për qëllime të veta politike dhe ka luajtur vazhdimisht rol destruktiv”.
Kryeministri tha në konferencë shtypi veç tjerash, se ai ka qenë në epiqendër të sulmeve nga kampi i Nanos që kur kishte refuzuar të mbështesë synimin e tij që të bëjë garë në zgjedhjet presidenciale të kësaj vere.
XS
SM
MD
LG