Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

SOFJE


Ministri i Mbrojtjes i Maqedonisë, Vllado Popovski ka hedhur poshtë mundësinë që luftime të reja të fillonin sërish në pranverë në ate vend të Ballkanit, duke argumentuar se rrethanat kanë shkuar përpara dhe gjërat janë përmirësuar për shqiptarët.
Gjatë vizitës në Bullgari, Popovski ka biseduar me ministrin e Mbrojtjes, Nikollai Svinarov e ka thënë se Maqedonia nuk ka më nevojë për armatim të rëndë por për municion dhe ekipe trajnimi.
XS
SM
MD
LG