Ndërlidhjet

NJU JORK


Trashëgimtari i fronit të Arabisë Saudite, princi Abdullah bin Abdul Aziz al-Saud thotë se Shtetet e Bashkuara janë mik i ngushtë i vendit të tij, siç kanë qenë mbi gjashtë dekada, por diferencat për disa çështje mbesin.
Në një intervistë për gazetat amerikane Princi ka thënë se Osama bin Laden, terroristi i dyshuar i lindur në Arabin Saudite, është përpjekur të fusë pykën midis Mbretërisë dhe Shteteve të Bashkuara.
Por, princi Abdullah ka kritikuar politikën amerikane kundrejt Izaraelit dhe palestinezëve.
XS
SM
MD
LG