Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon ka miratuar planin për forcimin e sigurisë rreth Jerusalemit, pas vargut të sulmeve nga militantë palestinezë.
Plani parasheh gardhe të mëtejshme, pengesa rrugësh, kamera survejimi dhe numër të shtuar policësh për kontrollimin e qarkullimit në qytet nga Bregu Perëndimor.
Ndërkohë, policia e Jerusalemit njofton se një palestinez me shpërthim bombe ka vrarë veten dhe ka plagosur dy anëtarë të forcave izraelite të sigurisë në kufirin e Bregut Perëndimor dhe Izraelit.
XS
SM
MD
LG