Ndërlidhjet

MINSK


Zyrtarët e sigurisë nga Komonvelti i Shteteve të Pavarura që përfshin 12 nga 15 ish republikat e Bashkimit Sovjetik, diskutojnë mbrojtjen e kufijve të jashtëm në një takim në Minsk.
Drejtori i shërbimit federal kufitar të Rusisë, Konstantin Totsky tha para tubimit se “është esenciale të parandaloht hyrja e mercenarëve, armatimit dhe municionit në territorin e vendeve të këtij Komonvelti, në rajonin e Azisë Qendrore dhe republikat e Kaukazit”.
XS
SM
MD
LG