Ndërlidhjet

AMAN


Mbreti i Jordanisë, Abdullahu i Dytë u nis për në Uashington për bisedime me presidentin e Shteteve të Bashkuara, George Bush lidhur me konfliktin izraelito-palestinez.
Mbreti i Jordanisë pritet t’u tërheqë vëmendjen zyrtarëve amerikanë kundër degradimit apo suspendimit të lidhjeve me liderin palestinez, Yasser Arafat dhe t’u bëjë thirrje që Shtetet e Bashkuara të marrin rol të drejtëpërdrejtë në aranzhimin e armëpushimit në Lindje të Afërt dhe kthimit në negociata.
XS
SM
MD
LG