Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti i Maqedonisë, Boris Trajkovski, është nisur për në Shtetet e Bashkuara, ku pritet të takohet me zyrtarë të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar, që së bashku me Komisionin Europian janë sponsorizues të konferencës së donatorëve për Maqedoninë.
Trajkovski do të marrë pjesë gjithashtu në Forumin Ekonomik Botëror, i cili nis punimet sot në Nju Jork dhe ku mendohet se do të jenë pjesëmarrës rreth 3 mijë zyrtarë, biznesmenë dhe politikanë nga e gjithë bota.
XS
SM
MD
LG