Ndërlidhjet

KABUL


Përfaqësues të fraksioneve afgane po luftojnë në juglindje të qytetit Gardez të provincës Paktika, ku rreth 40 njerëz janë vrarë deri tani nga shpërthimet e mortajave dhe shkëmbimet e zjarrit. Aeroplanët amerikanë kanë fluturuar mbi qytet por nuk kanë ndërhyrë në betejë që thuhet të jetë provokuar nga liderët lokalë. Grindjet kanë shpërthyer për kontrollin mbi postin e guvernatorit, pasi disa udhëheqës fisnorë kundërshtojnë emërimin e bërë nga administrata e përkohshme e Kabulit.
XS
SM
MD
LG