Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i jashtëm i Çeçenisë, Iljaz Akmadov, ka thënë se Rusia po përdor pretekstin e luftës kundër-terrorizmit për të mbuluar mizoritë e kryera në republikë. Akmadov deklaroi gjatë një forumi në Uashington se aleanca mes Moskës dhe Uashingtonit në luftën anti-terror, e ka lejuar Moskën të intensifikojë aksionet e saj ushtarake në Çeçeni, gjë që u ka kushtuar jetën shumë civilëve çeçenë dhe ka varrosur shpresën për negocijata paqe.
XS
SM
MD
LG