Ndërlidhjet

TIRANË


Duke hyrë në Parlament dhe bërë betimin në bazë të Kushtetutës së Shqipërisë, të 46-të deputetët e koalicionit "Bashkimi për Fitore" i dhanë fund bojkotit disa mujor rreth zgjedhjeve të 24 qershorit, për të cilat thonë se ishin të manipuluara.
Koliacioni "Bashkimi për Fitore" përbëhet nga Partia Demokratike, Partia Republikane, Partia Lëvizja e Legalitetit, Partia Balli Kombëtar dhe Partia Bashkimi Liberal. Jozefina Topalli, u zgjodh nënkryetare e Kuvendit të Shqipërisë, duke qenë edhe kandidatja e vetme e propozuar nga Partia Demokratike funksionare e lartë e së cilës është.
XS
SM
MD
LG