Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Ramsfelld, ka bërë thirrje për riorganizim të ushtrisë amerikane me qëllim që të përballojë më mirë sfidat e shekullit të 21-të, të tilla si terrorizmi dhe sulmet raketore nga vendet armike.
Ramsfelld tha gjatë një fjalimi në Uashington, se luftrat e këtij shekulli do të kërkojnë të gjithë elementët e një shteti të fuqishëm – dhe jo vetëm ushtrinë. Donald Ramsfelld theksoi se aftësia e forcës ushtarake për të komunikuar dhe operuar në fushëbetejë, do të jetë kritike për arritjen e suksesit.
XS
SM
MD
LG