Ndërlidhjet

JERUZALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, ka fajësuar Europën se dëshiron të ketë në Izrael, një udhëheqësi të përulur. Në një intervistë për shtypin vendas, Sharon ka akuzuar gjithashtu për, siç e ka quajtur ai, “anti-semitizëm në rritje në Europë, rrjedhojë e së cilës është edhe armiqësia e shfaqur nga zyrtarët e lartë të Bashkimit Europian”. Sharon i referohej qëndrimeve kritike të politikanëve europianë rreth veprimeve dhe deklaratave të tij lidhur me liderin palestinez, Jaser Arafat.
XS
SM
MD
LG