Ndërlidhjet

TIRANË


Fondi Monetar Ndërkombëtar ka njoftuar shtyrjen e një takimi të paraparë për datën 8 shkurt, ku do të vendosej për miratimin e një pakete prej 30 milion dollarësh, si ndihmë për Shqipërinë.
Përfaqësuesi i FMN-së në Shqipëri, Volker Treishel, i ka thënë agjencisë Reuters se takimi do të mbahet vetëm atëherë kur politikanët e vendit të zgjidhin problemet mes tyre dhe kur programi të rikonfirmohet nga qeveria e re.
XS
SM
MD
LG