Ndërlidhjet

TEHERAN-RIAD


Shumica reformiste e parlamentit të Iranit, thotë në një deklaratë se presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush po kërcënon Iranin dhe se Irani do ti rezistojë çfardo agresioni. Lideri suprem iranian, Ayatollah Ali Khamnei, kishte thënë më parë se Bush është i etshëm për gjak.
Gjithashtu sot, shtypi saudit thotë se fjalimi ditë më parë i George Bushit, flet se Shtetet e Bashkuara duan të kontrollojnë botën.
Qeveria në Riad nuk ka bërë ndonjë koment deri tash, por mediat saudite reflektojnë pikpamjet zyrtare.
XS
SM
MD
LG