Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Agjencitë e Shteteve të Bashkuara dhe të Pakistanit për mbrojtjen e ligjit, janë duke hulumtuar gjurmët e fundit në përpjekjet që të ndriçojnë fatin e Daniel Pearl, reporterin e “Wall Street Jornal”, i cili konsiderohet i humbur në Pakistan prej disa ditësh.
Një Grup që pretendon se përfaqëson kidnapuesit ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara të paguajnë dy milion dollarë si dhe lirimin e ish ambasadorit taliban në Pakistan, Salam Zaef
për lirimin e gazetarit Pearl. Disa gazeta dje morën njoftimin ku thuhej se grupi kishte vrarë gazetarin e kidnapuar, por sipas njoftimeve të sotme ka indikacione që ai të jetë gjallë.
XS
SM
MD
LG