Ndërlidhjet

MUNIH


Senatori i njohur amerikan, John McCain tha në konferencën ndërkombëtare për sigurinë në Munih se Iraku duhet të jetë cak i luftës kundër terrorizmit.
Senatori i është referuar presidentit irakian, Saddam Hussein duke thënë se “një terrorist ndodhet në Bagdad që disponon me resurset e mbarë një shteti”.
McCain ka thënë se fronti vijues në luftën kundër terrorizmit është i qartë dhe bota nuk duhet të ngurrojë të mos e pranojë këte.
Ai tha gjithashtu se në Irak ekzistojnë kampe trajnimi terroristësh dhe dihet se zyrtarët e Irakut kanë patur kontakte me organizatën terroriste al Kaida.
XS
SM
MD
LG