Ndërlidhjet

DUSHANBE


Zëvendës ministri i Jashtëm i Iranit, Mohsen Aminzadeh ka thënë në Dushanbe se vendet e Azisë Qendrore vetë duhet të marrin përgjegjësitë për sigurinë e vetëvetes dhe në rajon, e jo të varen nga Perëndimi.
Pas bisedimeve me presidentin e Taxhikistanit, Emomali Rakhmanov, zyrtari iranian ka thënë se Forca Ndërkombëtare e Sigurisë e mandatuar nga Kombeve të Bashkuara duhet dërguar në Afganistan vetëm në përputhje me marrëveshjet ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG