Ndërlidhjet

KARAÇI


Autoritetet pakistaneze bëjnë të ditur se kanë marrë në pyetje 12 persona, të cilët besohet të kenë lidhje me rrëmbimin e Daniel Përll, reporter i gazetës “Uoll Strit Xhërnëll”. Ndonëse ka kaluar afati i fundit për ekzekutimin e gazetarit Përll, autoritetet e Islamabadit dhe botuesit e “Uoll Strit Xhërnëll”, thonë se kanë besim që ai është ende gjallë. Daniel Përll u zhduk në Karaçi, ndërsa po përgatiste një material mbi ektremizmin islamik.
XS
SM
MD
LG