Ndërlidhjet

PODGORICË


Mali i Zi nuk heqë dorë nga propozimet e tij për ridefinimin e marrëdhënieve me Serbinë, se “dy shtete të pavarura dhe sovrane janë ospini më i mirë”, ka deklaruar kryeministri malazez, Filip Vujanoviq, në prak të bisedimeve të nesërme në Bruksel midis ekspertëve të dy republikave jugosllave.
“Nëse nuk arrijmë një marrëveshje miqësore, Mali i Zi do të mbajë referendumin për pavarësinë, ashtu siç është njoftuar opinioni”,ka thënë Vujanoviq.
XS
SM
MD
LG