Ndërlidhjet

MOSKË/ ROMË/PEKIN


Duke reaguar ndaj komenteve të javës së kaluar të presidentit George Bush, ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Ivanov tha se nuk ka prova që Irani të jetë i ndërlidhur me terrorizmin.
Ministri italian i Mbrojtjes, Antonio Martrino tha se vendi i tij nuk do të mbështesë sulme të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara ndaj Irakut derisa të gjendeshin prova të qarta që do të ndërlikonin Irakun me terrorizmin ndërkomëtar.
Agjencia zyrtare e Kinës, Xinhua thotë se komentet e George Bushit japin përshtypje të rrejshme se Irani, Iraku dhe Korea Veriore kanë formuar një aleancë.
XS
SM
MD
LG