Ndërlidhjet

MUNIH


Ministri rus i Mbrojtjes, Sergej Ivanov tha në Konferencën e Munyhut se Rusia mbështet luftën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër terrorizmit, por dje tha se Moska nuk pajtohet me deklaratat e presidentit George Bush se Iraku, Irani dhe Korea Veriore formonë një “bosht të së keqes”.
Ai ka demantuar se Rusia i shetë teknologji raketore Iranit, ka mbrojtur operacionet ruse në Çeçeni dhe ka dënuar, siç i ka quajtur, standardet e dyfishta politike, karshi separatizmit, ekstremizmit fetar dhe fanatizmit.
XS
SM
MD
LG