Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell, ka përshëndetur dënimin e terrorizmit nga ana e Yasser Arafatit, por ka thënë se lideri palestinez duhet të veprojë që ti vë fre sulmeve kundër Izraelit.
Powell ka thënë se ai planifikon të takohet së shpejti me anëtarë të Autoritetit palestinez të Arafatit që të diskutojë përpjekjet për arritjen e armëpushimit dhe vazhdimin e negociatave paqësore.
Nuk mund të largohemi nga kriza e tashme në Lindje të Afërt, ka thënë sekretari amerikan i shtetit.
XS
SM
MD
LG