Ndërlidhjet

NJU JORK


Liderët e tre vendeve më të mëdha islamike, u kanë bërë thirrje njerëzve në mbarë botën që të mos gjykojnë gabimisht natyrën e Islamit, të nisur vetëm nga veprimet e atyre që ata i përshkruan si, "ekstremistë dhe terroristë fetarë". Mbreti Abdullah i Jordanisë, emiri i Katarit, Sheik Hamad Al-Thani dhe kryeministri i Malajzisë, Mahatir Mohamed, i bënë këto komente në Forumin Ekonomik Botëror, që po mbahet në qytetin e Nju Jorkut.
XS
SM
MD
LG