Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, thotë se Shtetet e Bashkuara presin të shohin angazhim më të madh të liderit Jaser Arafat dhe më shumë aksione kundër terroristëve anti-izraelitë. Kolin Pauell i bëri këto komente gjatë takimit në Uashington me kryeparlamentarin palestinez, Ahmed Korei. Për të shqyrtuar gjendjen në Lindjen e Mesme, planifikon të mbërrijë në Shtetet e Bashkuara edhe kryeministri izraelit, Ariel Sharon, i cili të enjten do të takohet me presidentin amerikan, George Bush.
XS
SM
MD
LG