Ndërlidhjet

NJU DELHI


India fuqimisht hodhi poshtë akuzat e presidentit të Pakistanit, Pervez Musharaf që ajo të ketë ndërmarrë terrorizëm shtetëror në rajonin kontestues të Kashmirit
Komentet e Musharafit lidhur me shtetet Jamu dhe Kashmir kanë qëllim ndërhyrjen në punët e brendëshme të Indisë tha zëdhënësja e ministrisë së Jashtme në Nju Delhi, Nirupama Rao.
Zëdhënësja ka hedhur poshtë edhe thirrjet e Musharafit për dhënjen fund të tensionimeve ushtarake midis dy vendeve, duke thënë se nuk mund të ketë dialog derisa Musharraf të ndal “terrorizmin tej-kufitar”,siç e ka cilësuar.
XS
SM
MD
LG