Ndërlidhjet

JERUZALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, është nisur për në Uashington ku pritet të takohet nesër me presidentin George Bush. Sharon përsëriti se Jaser Arafat është i parëndësishëm për procesin e paqes, ndërkohë që ministri izraelit i mbrojtjes, Benxhamin Ben Elizer, i cili aktualisht gjendet në Shtetet e Bashkuara, u ka bërë thirrje autoriteteve amerikane që të anashkalojnë Arafatin dhe të vazhdojnë bisedimet me zyrtarë të tjerë palestinezë.
XS
SM
MD
LG