Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO ka filluar procedurat për vazhdimin edhe për tre muaj të Misionit të Aleancës në Maqedoni, në kuadrin e mandatit të tashëm, me kërkesë të qeverisë në Shkup.
Zyrtarët e NATO-s paralajmëruan edhe vizitën e sekretarit të përgjithshëm, George Robertson në Maqedoni brenda javës.
Zyrtarët e NATO-s kanë thënë se tema kryesore të bisedimeve do të jenë zgjerimi i Aleancës dhe prospektet e Maqedonisë për antarësim, por Robertson do të vlerësojë edhe procesin e paqës atje.
XS
SM
MD
LG