Ndërlidhjet

BISHEK


Trupa të Kirgistanit, nën mbikëqyrjen e instruktorëve nga Shtetet e Bashkuara, kishin stërvitjet e para në kuadrin e ushtrimeve të përbashkëta ushtarake që filluan dje në atë vend të Azisë Qendrore me qëllim të ushtrimit të aftësive për luftimin e terrorizmit në terrene malore.
Kirgistani mbështet operacionet ushtarake të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan dhe trupa amerikane janë stacionuar në një aeroport pran kryeqytetit Bishek.
XS
SM
MD
LG