Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë, Rexhep Mejdani ka dekretuar Pandeli Majkon kryeministër të ri të vendit, pasi u caktua më parë nga kreu i Partisë Socialiste në pushtet, por si dekreti ashtu edhe përbërja e Qeverisë duhet të miratohet në vijim nga Parlamenti.
Pas turbulencave të rrepta brenda partiake, lideri i Socialistëve, Fatos Nano sinjalizoi se mund të heqë dorë nga kundërvënja miratimit të Majkos në Parlament dhe formimit të kabinetit të ri.
XS
SM
MD
LG