Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara do të mbesin të angazhuara në Lindje të Afërt si dhe me Autoritetin palestinez dhe presidenti George Bush do t’ia bëj këte fare të qartë kryeministrit Izraelit, Ariel Sharon gjatë bisedimeve të sontme në Uashington, u bë e ditur nga Shtëpia e Bardhë.
Zëdhënësi Ari Fleicher ka thënë më tej se Bush do ti thotë Sharonit, se ai është thellësisht i brengosur lidhur me vujatjet e popullit palestinez dhe do të diskutoj me të se si të bëhet më e mirë jeta e tyre.
XS
SM
MD
LG