Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur rëndë nga shpërthimi i një objekti, që duhet të ketë qënë minë ose bombë thërrmuese – ka njoftuar Daz Sllejvën, zëdhënës i forcës paqeruajtëse në Kosovë. Incidenti ka ndodhur në të dalë të Prishtinës të enjten mbrëma, por ekspertët kanë mundur ta gjejnë trupin e pajetë vetëm sot në mëngjes, pasi u është dashur të punojnë gjatë për të arritur deri në vendngjarje.
XS
SM
MD
LG