Ndërlidhjet

AKRA


Kryeministri britanik, Toni Bler, ka vazhduar turneun e tij në katër shtete të Afrikës Perëndimore me ndalesën e sotme në Gana. Zoti Bler tha se luftrat civile po e dëmtojnë zhvillimin e vendeve afrikane. Toni Bler do të paraqesë propozimet konkrete që kanë për qëllim rritjen e ndihmës dhe marrëdhënieve tregtare, dhënien fund konflikteve dhe luftimin e sëmundjeve, në takimin e tetë vendeve më të industrializuara që do të mbahet në muajin qershor.
XS
SM
MD
LG