Ndërlidhjet

PRISHTINË


Disa mijra shqiptarë protestuan në Prishtinë duke kërkuar lirimin e tre ish luftëtarëve të UÇK-së të arrestuar nga policia ndërkombëtare,kurse zëdhnësit e UNMIk-ut e quajtën protestën “tepër të praptë dhe të panevojshme”.
Zëdhënësi i policisë, Derek Chapell tha se protesta në përgjithësi ishte paqësore,por një grup i shkëputur kishte goditur me gurë,lehtas janë lënduar tre policë, dhe janë thyer dritaret në hotelin në qendër të qytetit.
XS
SM
MD
LG