Ndërlidhjet

JERUZALEM


Akte dhune janë regjistruar në Lindjen e Mesme, ndërsa kryeministri izraelit, Ariel Sharon, nuk arriti ta bindte Uashingtonin që të ndërpriste lidhjet me liderin palestinez, Jaser Arafat.
Një grua izraelite dhe dy burra palestinezë, kanë qenë viktimat e dy incidenteve të veçuara mbrëmjen e së premtes. Udhëheqësi palestinez, Jaser Arafat, i ka bërë thirrje kryeministrit Sharon që t’i drejtohen tryezës së bisedimeve – raportojnë mediat izrealite dhe palestineze.
XS
SM
MD
LG