Ndërlidhjet

TEHERAN


Disa dhjetra mijëra iranianë, kanë dalë në rrugët e kryeqytetit Teheran, për të shënuar 23 vjetorin e revolucionit Islamik si dhe për të dënuar sulmet verbale të Shteteve të Bashkuara ndaj Iranit. Shumë njerëz udhëtuan nga rrethet për në kryeqytet, në përgjigje të thirrjes së liderëve politikë dhe fetarë të Iranit, për një grumbullim masiv kundër deklaratave të fundit presidentit Bush, se Irani, krahas Irakut dhe Koresë së Veriut, përbën “boshtin e së keqes”. Presidenti Mohamed Khatami tha se Shtetet e Bashkuara duhet të ndryshojnë politikën ndaj Iranit.
XS
SM
MD
LG