Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka thënë sot në Kongres se, në këtë moment, presdienti George Bush nuk planifikon ta filloj luftën kundër “boshtit të së keqes”.
Por, Colin Powell ka përsëri ka insistuar se në Irak duhet të ndërrohet regjimi.
Më herë presidenti amerikan, George Bush, në kuadër të luftës kundër terrorizmit, Irakun, Iranin dhe Korenë Veriore i kishte cilësuar si “boshti i së keqes”.
XS
SM
MD
LG