Ndërlidhjet

UASHINGTON


“Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të kërkojnë lirimin e menjëhershëm dhe të pakusht të gazetarit të rrëmbyer amerikan, Daniel Perl” – deklaroi zëdhënësi Ari Fleicher.
Ai u tha gazetarëve se presdienti GeorgeBush “shpreson se kjo çështje do të zgjidhet”.
Këto komente u bënë pas informatave se policia e Pakistanit ka arrestuar militantin islamik të lindur në Britani, Ahmed Omar Saidu, i cili gjatë hetimeve ka thënë se gazetari Daniel Perl është gjallë.
XS
SM
MD
LG