Ndërlidhjet

STAMBOLL


Greqia dhe Turqia janë zotuar se do të ushtrojnë ndikimin e tyre për pranimin e dy vendeve fqinje, Bullgarisë dhe Rumanisë në NATO.
“Hyrja e dy vendeve ballkanike do të krijojë unitet në Europën juglindore” – tha ministri i jashtëm turk, Ismail Çem.
Shefat e diplomacisë së katër vendeve, u takuan në anekset e samitit të përfaqësuesve të shteteve islamike dhe europiane, që mbylli punimet sot me ftesën për më shumë dialog ndërkulturor e ndërfetar si dhe premtimin për të luftuar terrorizmin.
XS
SM
MD
LG