Ndërlidhjet

NABLUS


Radioja shtetërore izraelite informon se trupat izraelite kanë hyrë në dy fshatra të administruar nga palestinezët dhe kanë vrarë të paktën një militant. Inkursionet e sotme pasojnë vrasjen dje të tre ushtarëve izraelitë. Incidenti ndodhi kur një karvan civilësh i shoqëruar nga ushtarë izraelitë, ra në një pritë të përgatitur nga pjesëtarët e grupimit palestinez “Brigadat e Salaudinit”.
XS
SM
MD
LG