Ndërlidhjet

BANJA LLUKË


Duke shtrënguar përndjekjen e të dyshuarve më të kërkuar, kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte kërkoi nga autoritetet e serbëve të Bosnjës në Banja Lukë që ta gjejnë liderin e kohës së luftës Radovan Karaxhiq, për të cilin tha se është e sigurtë se ndodhet atje.
Sa për të akuzuiarin tjetër, gjeneralin Ratko Mlladiq zyrtarët e Tribunalit kanë thënë se ndodhet në Beograd, nën mbrojtjen e aramtës dhe kanë kërkuar nga autoritet e jugosllave që ta dorëzojnë.
XS
SM
MD
LG