Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisionerja e Bashkimit Evropian për Ambientin, Margot Wallstroem,dhe ministri gjerman për Ambientin, Juergen Trittin kanë kritikuar planet e Shteteve të Bashkuara për zvoglimin e nxehjes globale duke thënë se ato nuk janë alternativë për Protokolin e Kjotos .
Margot tha se plani i paraqitur nga presidenti George Bush do të lejonte, siç është shprehur, rritjen e dukshme të gazrave ndotës, që supozohet se shkaktojnë edhe nxemjen e atmosferës.
Kryeministri i Australisë e ka vlerësuar si hap pozitiv planin e presidentit amerikan.
XS
SM
MD
LG