Ndërlidhjet

KABUL


Britania është e vendosur të ndihmojë Afganistanin, tha sekretari i Jashtëm ,Jack Straw, i cili takoi në Kabul kryeministrin e pëkohshëm, Hamid Karzai dhe shfaqi mendimin se duhet të zgjatet edhe mandati 6 mujor i Forcës Ndërkombëtare të Sigurisë.
Sekretari Straw i ka bërë këto komente fill pas vrasjes së ministrit afgan të transportit dhe turizmit,Abdul Rahman,e tha se incidenti dëshmon se Afganistani ndodhet akoma shum largë sigurisë së plotë.
Kryeministri Karzai tha pas dite se vrasja e ministrit ka qenë një konspiracion nga disa zyrtarë qeveritarë.
XS
SM
MD
LG