Ndërlidhjet

KABUL


Qeveria e përkohshme në Kabul, ka ndaluar katër zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme lidhur me vrasjen e ministrit të aviacionit civil, Abdul Rahman. Tre zyrtarë të lartë të shërbimit informativ, ministrisë së Mbrojtjes dhe asaj të Drejtësisë, gjithashtu janë pushuar dhe deklaruar si të kërkuar në lidhje me vrasjen, pas largimit të tyre në Arabinë Saudite. Të gjithë të dyshuarit janë anëtarë të fraksionit të Aleancës Veriore.
XS
SM
MD
LG