Ndërlidhjet

TEHERAN


Një delegacion i Dumës ruse mbërriti sot në Iran për një vizitë tre ditore. Delegacioni udhëhiqet nga Dimitri Rogozin, kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të parlamentit rus. Moska vazhdon të furnizojë Iranin me materiale ushtarake ndërsa po financon përfundimin e një qendre bërthamore që Shtetet e Bashkuara druajnë se mund t’i mundësojë Iranit prodhimin e uraniumit dhe armatimeve bërthamore.
XS
SM
MD
LG