Ndërlidhjet

MINSK


Udhëhqësi i një delegacioni nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara, Jim Saxton, gjatë vizitës në Minsk i ka tërhequr vërejtjen Bellorusisë se Uashingtoni është gjithnjë e më i alarmuar nga raportet se Bellorusia u shetë armë vendeve të cilat supozohet se mbështesin terrorizmin.
Kongresmeni Saxton ka thënë se ai ka hasur në raporte të besueshme se Belorusia i shet armë organizatave terroriste dhe të ashtuquajturve shtetete të papërgjegjëshme.
XS
SM
MD
LG