Ndërlidhjet

MOSKË


Nënsekretari amerikan i shtetit, John Bolton arriti në Moskë para fillimit të bisedimeve që kanë qëllim të sigurojnë një Marrveshje formale për reduktimin e armëve strategjike bërthamore, që duhet të miratohet gjatë samitit të presidentëve Putin-Bush nga fundi i muajit maj.
Reduktimi i armëve bërthamore në një nivel prej 1.700 deri 2.200 koka bërthamore secila palë, është dakorduar nga presidentët e Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara në samitin e nëntorit.
XS
SM
MD
LG