Ndërlidhjet

JERUSALEM


Aviacioni izraelit sulmoi me raketa në orët e mëngjezit caqe të sigurisë palestineze në Nablus të Bregut perëndimor si hakmarrje për sulmin e djeshëm vetëvrasës me bomba dhe u arrestuan tre militantë të supozuar palestinezë.
Policia izraelite thotë se dy persona të armatosur u vranë gjatë ditës kur kishin tentuar të sulmojnë një bazë ushtarake izraelite afër Haderës.
Presidenti Moshe Katsav ka thënë se qeveria izraelite duhet të ndryshojë strategjinë në përballjen me ate që quhet terror,duke mos sqaruar se cila duhej të ishte qasja e qeverisë.
XS
SM
MD
LG